image_pdfimage_print

Надзвичайно цікава позиція Державної служби з питань праці: «Питання щодо сплати податків і внесків, а також порядку заповнення звітів, розрахунково-платіжних відомостей та довідок про доходи КЗпП України не відноситься до повноважень Держпраці і її територіальних органів». Що це означає? По суті, Держпраці чіткіше вказує на межі своєї компетенції. І це суттєво, оскільки окремі працівники Держпраці в пошуках доказів вимагають для співставлення податкову та бухгалтерську звітність, шукають невідповідність встановленому порядку заповнення бухгалтерських документів – відомостей, розрахунків, довідок тощо. Саме тому, наведене роз’яснення в листі від 04.11.2018р. №4395/3/4.1-ДП-18 стане в нагоді читачам нашого сайту:

  “Державна служба України з питань праці (далі – Держпраці) розглянула Ваш лист від 12.05.2018 № 13 щодо надання роз’яснення стосовно виплати заробітної плати за час щорічної відпустки та повідомляє.    Згідно статті 74 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) громадянам, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, надаються щорічні (основна та додаткові) відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати.     Відповідно вимог статті 115 КЗпП України та частини першої статті 21 Закону України «Про відпустки» виплата заробітної плати за час щорічної відпустки повинна бути проведена не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.    Порушення строків виплати відпускних є підставою для застосування до посадових осіб підприємства адміністративного штрафу на підставі частини першої статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.    Питання щодо сплати податків і внесків, а також порядку заповнення звітів, розрахунково-платіжних відомостей та довідок про доходи КЗпП України не відноситься до повноважень Держпраці і її територіальних органів.    Разом з тим повідомляємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади не є нормативно – правовими актами, мають лише інформаційний характер та не встановлюють правових норм.

Переглянути лист від 04.11.2018р. №4395/3/4.1-ДП-18/приховати лист
Повноваження Держпраці

Компанія Вікторія

У разі, якщо у Вас виникли питання щодо проведення перевірок органами Держпраці і Ви потребуєте кваліфікованої юридичної підтримки, звертайтесь:

☎ ✉→ Контакти Департаменту юридичних та корпоративних послуг

Друзі! Якщо для Вас був корисним зміст завантаженого документу, публікації, - достатньою формою Вашої подяки буде Ваше вподобання нашої сторінки у мережі FaceBook. Дякуємо Вам!

  • Facebook
  • Twitter
  • Add to favorites
  • blogmarks
  • email
  • В закладки Google
  • LinkedIn
  • Live
  • LiveJournal
  • MySpace
  • PDF
  • Print
  • RSS
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Одноклассники