1

РРО/ПРРО: складні питання роботи

   Компанією Вікторією (надає послуги, зокрема, супроводу підприємців, що працюють через Інтернет-магазини) ініційовано запит до ДПС України із наступних складних питань, що стосуються роботи Інтернет-магазинів через ФОП із застосуванням РРО/ПРРО.

   Питання, адресовані до ДПС України:

1. Коли і яким чином необхідно проводити розрахункову операцію через РРО, якщо відправка товару здійснюється через декілька днів після оплати товару (наприклад: оплата товару відбувалась через платіжну систему LiqPay 01 травня, а відправка товару відбудеться 05 травня)?
2. Коли і яким чином необхідно проводити розрахункову операцію через РРО, якщо оплата товару відбудеться після його отримання покупцем (наприклад: товар відправили 01 травня, а оплата відбудеться через систему дистанційного обслуговування Приват24, Ощад24 тощо 05 травня)?
3. Яким чином проводити розрахункову операцію через РРО, якщо часткова передоплата за товар надійшла з використанням платіжних карток, а остаточна оплата за товар здійснюється на поштовому відділенні готівкою?.
4. Як діяти в ситуації, коли покупець здійснив часткову передоплату за товар через систему дистанційного обслуговування Приват24, продавець провів цю оплату через РРО, але покупець не з’явився на поштове відділення для отримання замовлення й остаточного розрахунку за товар або відмовився від замовлення, якщо в такому разі авансовий платіж не повертається?

 

Відповідь ДПС у формі Індивідуальної податкової консультації надаємо нижче.

 

Шановні відвідувачі сайту! Якщо у Вас виникла потреба у професійному супроводі Вашої підприємницької діяльності, а особливо у разі діяльності через Інтернет-магазин, – зателефонуйте нам або заповніть форму зворотного зв’язку. Ми надішлемо Вам розрахунок вартості послуг підприємницького супроводу, повідомимо переваги, умови та особливості нашого обслуговування. 

Наші телефони:  +38(050)-404-87-30; +38(098)-793-77-77

Форма для швидкого звернення:

  Електронна пошта: office@vg.ua

  Контактна інформація фронт-офісів Групи Компаній “Вікторія”:

  № фронт-офісу Адреса
  Офіс №1 м. Києві, по вул. Оболонській, буд.9 тимчасово змінено!
  Офіс №1 м. Чернівці, вул. Богомольця, буд 17
  Офіс №2 м. Чернівці, вул. Першотравнева, буд. 6
  Офіс №3-1 (№310) м. Чернівці, вул. Рівненська, буд. 5А
  Офіс №3-2 (№309) в м. Чернівці, по вул. Рівненській, буд.5А
  Офіс №3-3 (№815) м. Чернівці, вул. Рівненська, буд.5А
  Офіс №5 м. Чернівці, вул. Небесної Сотні, 19В

  Компанія Вікторія 
  ФОП 2 групи продає квитки працівникам підприємства, що на загальній системі

       У практиці Компанії Вікторії трапилась ситуація, коли підприємець надавав послуги з пасажирських перевезень працівникам підприємства, котре перебувало на загальній системі оподаткування. Відповідно, дане підприємство-роботодавець включило компенсацію витрат на проїзд у відрядженні своїх працівників транспортом загального користування підприємця-платника єдиного податку на 2 групі, до звіту ДФ.

     Такою ситуацією зацікавились місцеві податківці. Для захисту Компанією Вікторія було ініційовано запит до ДПС України та отримано відповідь, що є єдиновірною – підприємець 2 групи не порушив умови перебування  на спрощеній системі оподаткування.

      Наводимо ІПК нижче.

  Шановні відвідувачі сайту! Якщо у вас виникла необхідність отримання індивідуальних податкових консультацій, надішліть на нашу адресу запит через швидку форму.

   

     Отримані звернення щодо отримання послуг, інформації тощо можуть бути переадресовані для вирішення відповідно до компетенції партнерам Компанії Вікторія.

    Натискання кнопки “Відправити” означає згоду на ці умови, а також згоду на обробку, використання, поширення введених персональних даних відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

   Компанія Вікторія

    

   Компанія Вікторія – офіційний дилер  продуктів ipLex в Україні  пропонує:

   ПРОДУКТИ ipLex                                  ЗАМОВИТИ ON-LINE

    

   Замовте в нашій Компанії програмне забезпечення “СОНАТА” оптимально для подання електронної звітності!

   Звітність Соната

   Відомості про зміни індексів інфляції Ви зможете переглянути на сайті Компанії Вікторія у наведені строки, – в цій оновлення публікації, а також слідкуйте за нашими повідомленнями в стрічці новин Компанії та у мережі FaceBook 

    

    
   Єдинник торгує широким асортиментом, що включає РРО-непільгові категорії

      У разі продажу підприємцем – платником єдиного податку серед іншого товару, що належить проводити через РРО, такий підприємець має вести облік товарних щодо всього товару, що ним продається та у всіх точках продажу.

      Компанією Вікторія направлено запит до ДПС, враховуючи неоднозначність цього питання.  Висновок ДПС зводиться до наступного:

   ”  якщо ФОП є платником єдиного податку, не зареєстрований платником податку на додану вартість та не здійснює реалізацію категорії товарів зазначеної у пункті 12 статті 3 Закону № 265, то як результат на нього не поширюються вимоги Порядку № 496.
   Водночас, у разі якщо Ви реалізує товар зазначений у пункті 12 статті З Закону № 265, зокрема, здійснюєте продаж технічно складних побутових товарів, то на Вас поширюватимуться вимоги Порядку № 496 на загальних підставах, щодо всіх видів та категорій товарів.”

     Фотокопію відповіді наводимо нижче.

    

      Така відповідь є аналогічною й щодо застосування РРО. Тобто,  у разі здійснення торгівлі підприємцем – платником єдиного податку  пільгового та непільгового товару, РРО має застосовуватись до всього асортименту, що продається (посилання на відповідь буде надано пізніше).

   Компанія Вікторія

    

       Якщо у Вас виникла потреба у професійному супроводі Вашої підприємницької діяльності – зателефонуйте нам або заповніть форму зворотного зв’язку. Ми надішлемо Вам розрахунок вартості послуг підприємницького супроводу, повідомимо переваги, умови та особливості нашого обслуговування. 

   Наші телефони:  +38(050)-404-87-30; +38(098)-793-77-77

   Форма для швидкого звернення:

    Електронна пошта: office@vg.ua

    Контактна інформація фронт-офісів Групи Компаній “Вікторія”:

    № фронт-офісу Адреса
    Офіс №1 м. Києві, по вул. Оболонській, буд.9 тимчасово змінено!
    Офіс №1 м. Чернівці, вул. Богомольця, буд 17
    Офіс №2 м. Чернівці, вул. Першотравнева, буд. 6
    Офіс №3-1 (№310) м. Чернівці, вул. Рівненська, буд. 5А
    Офіс №3-2 (№309) в м. Чернівці, по вул. Рівненській, буд.5А
    Офіс №3-3 (№815) м. Чернівці, вул. Рівненська, буд.5А
    Офіс №5 м. Чернівці, вул. Небесної Сотні, 19В

    Компанія Вікторія 
    Ставка єдиного податку та ЄСВ у 2022 р. для підприємців на спрощеній системі оподаткування

    Ставки єдиного податку для підприємців протягом 2022 становитимуть:

    1) для першої групи (до 10 % від розміру прожиткового мінімуму) – до 248,10 грн на місяць;
    2) для другої групи (до 20 % від розміру мінімальної зарплати) – до 1300,00 грн на місяць;
    3) третьої групи єдиного податку ставки не змінюються та становлять у відсотковому значенні:
                             – для неплатників ПДВ – 5 % від доходу;
                              – для платників ПДВ – 3 % від доходу.
    4) для четвертої групи (винятково сільгоспвиробники) ставка податку встановлюється залежно від кількості землі у користуванні.

    Нагадуємо: ставки єдиного податку для першої та другої груп встановлюються місцевими радами, тому в окремих регіонах ставка ЄП може бути меншою, ніж максимальний рівень, визначений ПКУ.

    Розмір єдиного соціального внеску і надалі змінюватиметься відповідно до змін у мінімальній заробітній платі
    Відповідно до Закону про Державний бюджет на 2022, розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) у 2022 році складатиме:

    1) у січні – вересні 2022 року (з 01.01.2022 по 30.09.2022) для підприємців – платників єдиного податку першої, другої та третьої груп – 1430,00 грн;
    2) у жовтні – грудні 2022 року (з 01.10.2022 по 31.12.2022) для підприємців – платників 
    – єдиного податку першої, другої та третьої груп – 1474,00 грн.

    Клієнти Компанії Вікторія можуть отримати детальну інформацію про розмір єдиного податку, встановлений відповідною радою, у закріпленого по роботі працівника.

    Пропонуємо ознайомитись із:
    – умовами обслуговування підприємців на єдиному податку;
    – калькулятором вартості супроводу.

    Компанія Вікторія

    Також, імовірно Вам буде цікава акція безкоштовної реєстрації юридичної особи [перейти].

    i35015

    Зверніть увагу, додатково Ви зможете замовити за акційними знижками також:

    Gmail1

    У разі, якщо Вас зацікавила пропозиція, звертайтесь в зручний для Вас спосіб

    телефон: +380955957777

    e-mail: office@vg.ua

     

    *Умови акцій не розповсюджуються на посередників у реєстрації.

    Не є публічною офертою
    НБУ про банківські системи дистанційного обслуговування та сервіси переказу коштів

      Як відомо, Законом України від 1 грудня 2020 року № 1017-IX внесено зміни до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. Розширено сферу діяльності, де не застосовується РРО. Зокрема, статтю 9 Закону про РРО доповнено пунктом 14 такого змісту:

    “14) при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів”

      Однак, де у чинному законодавстві наведено нормативні визначення термінів “банківські системи дистанційного обслуговування”, “сервіси переказу коштів”?

       Такі випадки “недонормотворчості” виявляються не вперше і вносять плутанину замість ясності у відносини між платниками податків та контролюючими органами.

      У зв’язку з цим, Компанією Вікторія ініційовано звернення до НБУ, як регулятора банківських відносин, для отримання роз’яснень. 

       Поставлені питання на розгляд НБУ:

    • Що належить до банківських систем дистанційного обслуговування, їх перелік, що є актуальним на сьогодні в Україні?
    • Що належить до сервісів переказу коштів та їх перелік, що є актуальним на сьогодні в Україні?

        Національним банком України надано відповідь, з якої йдеться, що “Законодавство України не містить термінів/понять «сервіс переказу коштів» та «банківські системи дистанційного обслуговування». Також укладачі НБУ надають свої міркування про те, що імовірно мав на увазі законодавець застосовуючи вказані терміни.

    Фотокопію листа надаємо нижче.

    Компанія Вікторія