Організація бізнесу в Україні: правові форми

Організаційно – правові форми господарювання в Україні

Організаційно-правова форма господарювання – це  форма здійснювання господарської (зокрема підприємницької) діяльності з відповідною правовою основою, яка визначає характер відносин між засновниками (учасниками), режим майнової відповідальності по зобов’язаннях підприємства (організації), порядок створення, реорганізації, ліквідації, управління, розподілу одержаних прибутків, можливі джерела фінансування діяльності тощо.

В Україні можна виділити наступні основні форми господарювання (для продовження натисніть “читати далі”):

document.writeln('Reveal content'); Читати далі
document.writeln('
');

Фізична особа – підприємець, яка є громадянином України, іноземним громадянином, особою без громадянства, що здійснює підприємницьку діяльність. Громадянин визнається суб’єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи. Громадянин-підприємець відповідає за своїми зобов’язаннями усім своїм майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення.

ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО – підприємство, що діє на основі приватної власності одного або кількох громадян, іноземців, осіб без громадянства та його (їх) праці чи з використанням найманої праці. Приватним є також підприємство, що діє на основі приватної власності суб’єкта господарювання – юридичної особи.

Підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту.

Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ – господарське товариство, що має статутний фонд, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами, і несе відповідальність за своїми зобов’язаннями тільки своїм майном. Учасники товариства, які повністю сплатили свої вклади, несуть ризик збитків, пов’язаних з діяльністю товариства, у межах своїх вкладів.

ТОВАРИСТВО З ДОДАТКОВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ – товариство, статутний фонд якого поділено на частки визначених установчими документами розмірів. Учасники такого товариства відповідають за його боргами своїми внесками до статутного фонду, а за недостатністю цих сум – додатково належним їм майном в однаковому для всіх учасників кратному розмірі до внеску кожного учасника. Граничний розмір відповідальності учасників передбачається в установчих документах.

ПОВНЕ ТОВАРИСТВО – товариство, всі учасники  якого займаються спільною підприємницькою діяльністю і несуть солідарну відповідальність за зобов’язаннями товариства усім своїм майном.

КОМАНДИТНЕ ТОВАРИСТВО – товариство, в якому разом з одним або більше учасників, які здійснюють від імені товариства підприємницьку діяльність і несуть відповідальність за зобов’язаннями товариства всім своїм майном, є один або більше учасників, відповідальність яких обмежується вкладом у майні товариства (вкладників).

ВИРОБНИЧИЙ КООПЕРАТИВ – кооператив, який утворюється шляхом об’єднання фізичних осіб для спільної виробничої або іншої господарської діяльності з метою одержання прибутку на засадах їх обов’язкової трудової участі та об’єднанні майнових пайових внесків, участі в управлінні підприємством та розподілі доходу між членами кооперативу відповідно до їх участі у його діяльності. Виробничі кооперативи можуть здійснювати виробничу, переробну, заготівельно-збутову, постачальницьку, сервісну і будь-яку іншу підприємницьку діяльність.

ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ – кооператив, який утворюється шляхом об’єднання фізичних та/або юридичних осіб для надання послуг переважно членам кооперативу, а також іншим особам з метою провадження їх господарської діяльності. Обслуговуючі кооперативи надають послуги іншим особам в обсягах, що не перевищують 20 відсотків загального обороту кооперативу.

СПОЖИВЧИЙ КООПЕРАТИВ – споживчий кооператив (споживче товариство) – кооператив, який утворюється шляхом об’єднання фізичних та/або юридичних осіб для організації торговельного обслуговування, заготівель сільськогосподарської продукції, сировини, виробництва продукції та надання інших послуг з метою задоволення споживчих потреб його членів.

Джерело: Класифікація організаційно-правових форм господарювання, затверджена наказом Держспоживстандарту України від 28 травня 2004 року № 97.

document.writeln('

');

Шановні відвідувачі сайту!

Компанія Вікторія надає професійні послуги реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності.

 Товариство з обмеженою відповідальністю чи звичайне приватне підприємство, підприємець чи кооператив, – наші юристи розроблять для Вас необхідні документи, забезпечать супровід у нотаріуса чи державного реєстратора; здійснять постановку на облік в органах державної податкової служби тощо.
  Наші фахівці – штатні податкові консультанти розроблять оптимальну податкову бізнес-модель.   

  Відповідно, Вам можна бути спокійним за економність в сплаті податків.
  Отже, – будемо раді відповісти на всі Ваші запитання і виконати Ваше замовлення.

  Ми працюємо відповідально. Ціни доступні.

 Допоможемо зареєструвати підприємства з іноземними інвестиціями, офіційно працевлаштувати громадян- іноземців.

 

      ЗАМОВИТИ ON-LINE

Детальніше за телефоном +380504048730
Наші фахівці в межах акції безкоштовно:

  • нададуть попередню консультацію для обрання оптимальної системи оподаткування, допоможуть структурувати майбутній бізнес;
  • підготують реєстраційні форми та супроводжуватимуть реєстрацію;
  • підготують та подадуть необхідні заяви до ДПС на застосування спрощеної системи оподаткування (єдиний податок) або на реєстрацію платником ПДВ. Отримають витяги з реєстрів;
  • зареєструють книгу обліку доходів (книгу обліку доходів та витрат);
  • за потреби – нададуть консультації щодо оформлення працівників, а також щодо охорони праці, реєстрації виробничих потужностей тощо – виходячи з особливостей замовлення тощо.

 

i35015

Зверніть увагу, додатково Ви зможете замовити за акційними знижками також:

Gmail1

У разі, якщо Вас зацікавила пропозиція, звертайтесь в зручний для Вас спосіб

Наша адреса: м. Чернівці, вул. Небесної Сотні, 19В (4-й, адміністративний поверх ринку “Формаркет”)

телефон: +380504048730

поштова адреса: 58001, м. Чернівці, а/с 522

e-mail: office@vg.ua

 

*Умови акції не розповсюджуються на посередників у реєстрації.

Не є публічною офертою