Press "Enter" to skip to content

Особливості формування заяв на отримання ліцензії

image_pdfimage_print

   Відповідно до статті 15 Закону № 481 ліцензії, зокрема на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видається за поданою наручно, поштою або в електронному вигляді заявою суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію (крім ліцензії на оптову торгівлю пальним за наявності місць оптової торгівлі пальним, роздрібну торгівлю пальним, зберігання пального з метою подальшої його реалізації іншим споживачам).
У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).
У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), фіскальні номери програмних реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в податкових органах.
Вимагати представлення інших документів, крім зазначених у цьому Законі, забороняється. Зазначені в цьому Законі документи (крім документів, які подаються заявником для отримання ліцензії на право виробництва пального, оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального) подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа або посадовою особою органу ліцензування. Заява про видачу ліцензії та визначені цим Законом документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом.
Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів (щодо пального – не пізніше 20 календарних днів) з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови з посиланням на відповідні норми законодавства
Ліцензії на всі види діяльності, передбачені цією статтею, видаються за умови обов’язкової реєстрації об’єкта оподаткування відповідно до вимог пункту 63.З статті 63 Податкового кодексу України.
Крім цього повідомляємо, що форми заяв на видачу ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами не регламентуються нормативно-правовими актами, мають довільну форму, але повинні відповідати вимогам Закону № 481 та повинні бути оформлені у відповідності з вимогами ДСТУ 4163:2020, затверджених наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01 липня 2020 № 144.
Також, відповідно до пункту 48 Інструкції з документування управлінської інформації в електронній формі та організації роботи з електронними документами в діловодстві, електронного міжвідомчого обміну” затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року № 55 «Деякі питання документування управлінської діяльності» (зі змінами); реєстрація вхідної кореспонденції здійснюється реєстратором лише після проведення попереднього розгляду документа.

   Таку відповідь на ініційований Компанією Вікторія запит надано Державною податковою службою України.
Фотокопію відповіді наводимо нижче.

 

З питань співпраці та обслуговування заповніть швидке звернення:

    Отримані звернення щодо отримання послуг, інформації тощо можуть бути переадресовані для вирішення відповідно до компетенції партнерам Компанії Вікторія.

   Натискання кнопки “Відправити” означає згоду на ці умови, а також згоду на обробку, використання, поширення введених персональних даних відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

  💙💛 Шановні відвідувачі сайту! Компанія Вікторія продовжує повноцінно працювати та пропонує весь спектр послуг для бізнесу:
  ☑️ реєстрацій в ЄДР;
  ☑️ бухгалтерського супроводу для підприємств та підприємців;
  ☑️ податкового планування, підбору оптимальної моделі оподаткування;
  ☑️ юридичного захисту в адміністративному та судовому порядку;
  ☑️ підбору РРО/ПРРО, їх сервісного обслуговування;
  ☑️ підготовки/отримання КЕП (електронного підпису), підбору токенів;
  ☑️ юридичної адреси, оренди офісних приміщень;
  ☑️ митно-брокерського супроводу ЗЕД та ін.
  Для внутрішньо переміщеного бізнесу допоможемо в релокації.
  Працюємо в офісному й дистанційному режимі.
  Ціни конкурентні, можливі знижки.
  ☎️ +38095 595 7777
  📧 office@vg.ua
  Деталі на нашому сайті у відповідних розділах 🌎 victorija.ua
  компанія "вікторія" інформує: