Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Особливості подання повідомлення про КІК в умовах воєнного стану

image_pdfimage_print

    Згідно з п. 102.9 ПКУ на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться

Якщо у Вас виникла необхідність подати повідомлення про КІК, відправте швидке звернення і ми зв’яжемось з Вами якнайшвидше

в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених цим Кодексом, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п. 69.9 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім:

• дотримання строків реєстрації ПН, РК до них в ЄРПН, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 ПКУ, сплати податків та зборів платниками податків;
• строків проведення камеральних перевірок, складення актів, подання та розгляду заперечень, визначення грошових зобов’язань, прийняття, надсилання та оскарження податкового повідомлення-рішення за результатами камеральних перевірок, нарахування пені;
• строків проведення фактичних та документальних позапланових перевірок, складення актів,подання та розгляду заперечень, додаткових документів та пояснень, визначення грошових зобов’язань, прийняття, надсилання та оскарження податкового повідомлення-рішення,адміністративного арешту майна за результатами фактичних перевірок.

Як видно, у виключеннях із загального правила призупинення строків немає строку подання повідомлення про КІК. З такого прочитання напрошується висновок, що строки надання повідомлення про КІК на період воєнного стану також зупиняються.

Компанією Вікторія ініційовано запит до ДПС України – чи призупиняються строки подання повідомлення про КІК на період воєнного стану?

ДПС України у своїй відповіді від 02.01.2023 №19/3/99-00-24-03-03-09 обгрунтовує необхідність подавати повідомлення про КІК незалежно від умов воєнного стану. Роз’яснення наводимо нижче.

Компанія Вікторія

компанія "вікторія" інформує: