Press "Enter" to skip to content

Відповідальність за порушення вимог законодавства з охорони праці

image_pdfimage_print
Порушення Вид відповідальності Міра відповідальності Розмір
Порушення встановленого порядку повідомлення (надання інформації) центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, про нещасний випадок на виробництві

 

Адміністративна Ст.41 КУпАП Штраф на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, і на фізичних осіб, які не мають статусу підприємців та використовують найману працю, від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

340- 850 грн.
Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту),

 

Адміністративна Ст.41 КУпАП Штраф на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 8500 – 17000 грн.

 

Порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці Адміністративна Ст.41 КУпАП Штраф для суб’єктів підприємницької діяльності – від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 340 – 680 грн.
Порушення посадовими особами підприємств, установ, організацій, фізичними особами – підприємцями, які використовують найману працю, фізичними особами, які не мають статусу підприємців та використовують найману працю, порядку використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності, несвоєчасне або неповне їх повернення, несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності, подання недостовірної звітності щодо страхових коштів, несвоєчасне інформування Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України про річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг), нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання, що сталися на підприємстві, про зміни технології робіт або виду діяльності підприємства –

 

Адміністративна Ст. 165-4  КУпАП Штраф від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 136 – 255 грн.
Прийняття посадовими особами підприємств, установ, організацій на роботу громадян без паспортів або з недійсними паспортами Адміністративна ст. 200 КУпАП Штраф на посадових осіб підприємств від 1 до 3 нмдг від 17 до 51 грн.
Фактичний допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) Фінансова

Абз. 3 ст. 265 КЗпП

30 розмірів мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. У 2018 р. розмір штрафу: 111690 грн.
Порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абз. 2 — 7 ч. 2 ст. 265 КЗпП Фінансова

Абз. 8 ст. 265 КЗпП

1 розмір мінзарплати. У 2018 р. розмір штрафу:  3723 грн
Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці службовою особою підприємства, установи, організації або громадянином – суб’єктом підприємницької діяльності, якщо це порушення заподіяло шкоду здоров’ю потерпілого, –

 

 

2. Те саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки, –

 

 

Кримінальна

Ст.271 ККУ

Карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

 

 

 

 

карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до семи років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.

 
Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримувати, якщо це порушення створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяло шкоду здоров’ю потерпілого,

 

 

Кримінальна

Ст.272 ККУ

карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.  
© Група Компаній Вікторія™, 2012-2021
компанія "вікторія" інформує: