Press "Enter" to skip to content

2021 рік: ЄСВ, податки, збори на один рахунок. Чому не варто спішити

image_pdfimage_print

  2021 рік має багато “подарунків” для платників податків. Одним із таких “подарунків” є впровадження єдиного казначейського рахунку для сплати податків, зборів, внесків за виключенням ПДВ, АЗ та відрахування від прибутку державних/комунальних підприємств. Проте, чи варто спішити з цим?
  Розберемось, як це функціонує. Розглядаємо Порядок, затверджений Постановою КМУ від 29 квітня 2020 р. № 321.
  Через електронний кабінет платнику податків слід подати заяву встановленої форми. Це стане підставою для включення податковим органом платника до Реєстру платників, що використовують єдиний рахунок. Таке право платник має лише один раз протягом календарного року.
  З наступного дня після подання заяви рахунок буде функціонувати. При цьому, для обліку нарахувань та сплати податків ДПС відкриває платнику інтегровану картку, а в електронному кабінеті стає доступною інформація про стан розрахунків по такому єдиному рахунку.
  При цьому, увага – до того часу, поки платник буде в Реєстру платників, що використовують єдиний рахунок, сплата на інші рахунки (встановлені окремо для відповідних платежів) забороняється.
  Однак, готівкою сплатити на єдиний рахунок не можливо! Так, це регламентовано п. 10 Порядку. 
  Також слід також відзначити, що кошти, які надійшли на єдиний рахунок після 15 год. 00 хв., включаються до інформації у інтегрованій картці/електронному кабінеті на наступний робочий день.
  Відмовитись від застосування єдиного рахунку можна лише з 1 січня наступного календарного року. Відмова – теж через електронний кабінет платника податків. Але, враховуючи, що сплатити податки, збори та внески готівкою через касу банку вже не можна буде, привабливість такого рахунку явно переоцінена. Окрім того, якщо враховувати, що нові бюджетні рахунки з’являються в 2021 році не одразу та те, як можуть якісно “працювати” сервіси електронного кабінету платника взагалі.

 

Використані джерела: 

  1. Постанова КМУ від 29 квітня 2020 р. № 321 “Про затвердження Порядку функціонування єдиного рахунка та виконання норм статті 35-1 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади”

 

Компанія Вікторія

 

Статті на тему:

А Ви чули про нову онлайн-версію ipLex?

Вона швидша та надійніша, працює на будь-якому комп’ютері, підтримується усіма популярними браузерами.

Замовити IPLex за найкращими умовами можна у Офіційного дилера – Компанії Вікторія – [перейти до огляду пропозиції]

© Група Компаній Вікторія™, 2012-2021
компанія "вікторія" інформує: