Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Невиконання ДПС України судового рішення щодо реєстрації податкових накладних

image_pdfimage_print

   Адвокатське Об’єднання «Західна Правозахисна Група» – юридичний партнер Компанії Вікторія – на своєму рахунку має показові дієві алгоритми та кейси із реалізації судових рішень щодо реєстрації податкових накладних. Мова йде про ті випадки, коли ДПС України ігнорує рішення, якими суди зобов’язують центральний податковий орган, як адміністратора Єдиного реєстру податкових накладних, зареєструвати заблоковані податкові накладні.

   До прикладу, – в справі  № 600/1942/20-а Сьомий апеляційний адміністративний суд ухвалою від 31.08.2022 встановив судовий контроль за виконанням Рішення по цій справі, що набрало законної сили [посилання на справу https://reyestr.court.gov.ua/Review/105994302]

   Лише за день до збігу строку надання Звіту по встановленому судовому контролю, 30.09.2022, ДПС України таки було виконано Рішення суду щодо реєстрації податкових накладних. Акцентуємо, що ці накладні були подані до реєстрації  03.07.2020. Тобто, ДПС України безпідставно, незаконно допущено зволікання з реєстрацією податкових накладних на загальну суму ПДВ понад 1 млн грн.

   В іншій справі №600/1855/20-а вже 15.09.2022 Чернівецький окружний адміністративний суд постановив Ухвалу про судовий контроль щодо реєстрації податкових накладних за судовим рішенням, що набрало законної сили, за якими ПДВ складало 64,9 тис. грн. При цьому у цій справі тривалість затягування податковим органом реєстрації податкових накладних складала понад півтора року [посилання на справу https://reyestr.court.gov.ua/Review/106288808]

   Відзначимо, що ДПС України має дискреційні повноваження з реєстрації податкових накладних, оскільки являється єдиним адміністратором Єдиного реєстру податкових накладних.

   Слід констатувати, що тривале невиконання судових рішень податковим органом – це, перш за все, ознака ігнорування авторитету судової влади.

    Як зазначає Чернівецький окружний адміністративний суд в Ухвалі від 15.09.2022 у справі 600/1855/20-а:

«Статтею 129-1 Конституції України передбачено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно ч. 2 ст. 14 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) судові рішення, які набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами, та їх об`єднаннями на всій території України.

 Відповідно до ст. 370 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, – за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність встановлену законом.»

   Позиція Суду, котрою принципово та жорстко присікається зазіхання на авторитет судової влади, має особливе значення. Така позиція закріплює  переконливість і справедливість рішення суду, викликає повагу до судочинства особами, які беруть участь у справі.

Компанія Вікторія

 

 Нагадуємо, АО «Західна Правозахисна Група», – юридичний партнер «VICTORY GROUP», ASSC., надає професійні послуги супроводу розблокування реєстрації податкових накладних.
  Загалом це охоплює як процедуру адміністративного оскарження, так і судового.
  Ви зможете отримати комплексну послугу щодо оскарження протиправних рішень податкового органу з блокування податкових накладних.

  Переваги АО «Західна Правозахисна Група»:

– досвідчені юристи, податкові консультанти;
– напрацьовані вдалі кейси з оскарження;
– наданню послуги передує детальний аналіз ситуації, моделювання її розвитку і податкове планування;
– налагоджені процеси дистанційної, комфортної та безпечної для Замовника комунікації;
– справедлива та розумна ціна вартості послуг та ін.

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми надішлемо Вам розрахунок вартості послуг супроводу розблокування податкових накладних.

Форма зв’язку

  Наші контакти:

  Номери телефонів: +38(050)-404-87-30; +38(098)-793-77-77,  електронна пошта: office@vg.ua 

   

   АО “ЗАХІДНА ПРАВОЗАХИСНА ГРУПА”,

  Група Компаній Вікторія

  компанія "вікторія" інформує: