Press "Enter" to skip to content

Судова практика розірвання господарського договору, укладеного в спрощений спосіб

image_pdfimage_print

  Нехтування порядком укладення господарських договорів може істотно ускладнювати життя господарюючого суб’єкту. Так склалось і в нижченаведеній ситуації.
  Підприємство поспішило оплатити виставлений рахунок за товар постачальнику без підписаного договору. З цим постачальником господарські відносини налагоджувались вперше. Однак, постачальник товар не поставив, представники постачальника згодом перестали виходити на зв’язок, кореспонденцію ігнорували.
   За таких обставин Адвокатським Об’єднанням «Західна Правозахисна Група» успішно проведено захист інтересів клієнта в Господарському суді міста Києва.
   Господарський суд, серед іншого, зазначив у Рішенні наступне:

«Судом встановлено, що між сторонами був укладений договір поставки у спрощений спосіб.
Згідно ст. 712 Цивільного кодексу України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін».
«Судом встановлено, що відповідач не здійснив поставку оплаченої позивачем продукції.
Якщо продавець, який одержав суму попередньої оплати товару, не передав товар у встановлений строк, покупець має право вимагати передання оплаченого товару або повернення суми попередньої оплати. (ч. 2 ст. 693 Цивільного кодексу України).
Однак, всупереч умов зазначеної норми та претензії позивача, відповідач платіж на суму 31 752,00 грн позивачу не повернув.
Враховуючи, що відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів поставки продукції, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення позивачу суми оплати в розмірі 31 752,00 грн.»

Посилання на Рішення Господарського суду м. Києва [перейти]

Компанія Вікторія

  

Рішення по справі [перейти].

Крім того, замовити IPLex за найкращими умовами можна у Офіційного дилера – Компанії Вікторія – [перейти до огляду пропозиції]

Компанія Вікторія

У разі, якщо у вас виникла необхідність адвокатського захисту від протиправних дій/вимог контрагентів, звертайтесь за електронною адресою юридичного партнера Компанії Вікторія – АО «Західна Правозахисна Група» – office@vg.ua

ЗАМОВИТИ ON-LINE

i35015

Зверніть увагу, додатково Ви зможете замовити за акційними знижками:

компанія "вікторія" інформує: