Press "Enter" to skip to content

Захист інтересів підприємства-правонаступника в частині відновлення права на реєстраційну суму ПДВ

image_pdfimage_print

  Кейс є прикладом успішного захисту в апеляційній інстанції прав та інтересів клієнта – платника ПДВ в спорі з ДПС України щодо відображення в СЕА сум ПДВ внаслідок реорганізації.

  Центральний податковий орган, мотивуючи особливість функціонування СЕА ПДВ у автоматичному режимі, фактично не виконав вимогу ПКУ в частині порядку відображення суми ПДВ, на яку підприємство отримало право внаслідок реорганізації шляхом приєднання.

  Апеляційний суд, серед іншого, зазначає наступне:

«Відповідач у відповіді від 09.09.2020 №27497/6199-00-04-01-04-06 посилається лише на те, що СЕА ПДВ працює виключно в автоматичному режимі. ДПС України повідомило, що відповідач з метою врегулювання питання щодо збільшення реєстраційної суми правонаступника на підставі показників формули (Енакл) платника, що реорганізується, ДПС проводяться роботи з доопрацювання системи електронного адміністрування ПДВ у частині обрахунку суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, з метою реалізації вимог пункту 200-1.3 ст. 200-1 Кодексу. Після доопрацювання зазначеного механізму відповідна інформація буде опублікована на офіційному веб-порталі ДПС.

Суд звертає увагу, що відсутність програмного забезпечення не може слугувати підставою для неможливості використання ТОВ “Лоріпласт” реєстраційної суми 861081,00 грн. та порушувати його права як суб`єкта господарювання.

Враховуючи вказане вище, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що незабезпечення збільшення у системі електронного адміністрування податку на додану вартість значення суми податку на додану вартість, на яку ТОВ “Лоріпласт” має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, на величину суми 861081,00 грн – є протиправною бездіяльністю Державної податкової служби України»

  Суд апеляційної інстанції за таких обставин апеляційну скаргу Державної податкової служби України залишив без задоволення.

   

Посилання на Постанову [перейти]

  Також пропонуємо ознайомитись з початком перебігу справи [перейти]

 

Компанія Вікторія

  

Рішення по справі [перейти].

Крім того, замовити IPLex за найкращими умовами можна у Офіційного дилера – Компанії Вікторія – [перейти до огляду пропозиції]

Компанія Вікторія

У разі, якщо у вас виникла необхідність адвокатського захисту від протиправних дій/вимог контрагентів, звертайтесь за електронною адресою юридичного партнера Компанії Вікторія – АО «Західна Правозахисна Група» – office@vg.ua

ЗАМОВИТИ ON-LINE

i35015

Зверніть увагу, додатково Ви зможете замовити за акційними знижками:

компанія "вікторія" інформує: