image_pdfimage_print

   Історія бухгалтерського обліку налічує майже 6 тисяч років. Облік називали таємницею богів, а цифри і до цього часу – сакральний елемент буття. Батьківщиною бухгалтерського обліку вважається Древній Єгипет. Початок сучасному обліку було покладено в Лідії.   У письмових джерелах, що збереглись до наших днів, згадується давньогрецький спосіб викреслювання записаної раніше інформації. Так, до прикладу, враховували борги з податків та їх погашення. Завдяки грекам в Стародавньому Римі з’явилися банки і пов’язана з ними термінологія.

Герб бухгалтерського обліку

Наука, сумлінність, незалежністьНаука. Сумлінність. Незалежність.

Значення символів:

Сонце – освітлення бухгалтерським обліком фінансової діяльності;

Ваги – баланс;

Крива Бернуллі – символ того , що облік буде існувати вічно

 

    Основоположником же бухгалтерського обліку у вигляді, близькому до того, яким ми його звикли бачити, вважається Пачолі, Лука (1445 -1509) – визначний математик з Італії. Тоді ж і з’явився термін «бухгалтер». З того часу бухгалтерський облік розвивався як наука, а робота бухгалтера набула суспільної ваги.

   Сьогодення… 

   Незважаючи на те, що бухгалтери цінують точність понад усе, – у питанні, коли відзначається День Бухгалтера, – двоякість. Свято можна починати святкувати офіційно 16 липня згідно чинного законодавства України, а потім продовжити 10 листопада – в Міжнародний день бухгалтера .

   Цікаві факти про бухгалтерів, бухгалтерію та бухгалтерський облік …

– слово «бухгалтер» походить від німецьких слів «Buch» – книга і «Halter» – тримач. Найменування професії дуже точно відображає специфіку роботи бухгалтерів в епоху Середньовіччя, адже в ті часи дані про надходження і витрати матеріальних цінностей та грошових коштів заносилися в спеціальну книгу;

– статистика стверджує, що 86 % бухгалтерів – жінки;

– в різних країнах існують національні школи бухобліку;

– Шерлок Холмс, якого побачили глядачі в першому 

Бахалтерська компанія

в світі екранізації відомих творів Дойля, не був професійним актором, а був бухгалтером;

– відомі люди, чия професія за освітою – бухгалтер: Аллен Карр, Михайло Зощенко, Олександр Вертинський, Елізабет Арден, Герберт Уеллс , Вільям Портер (писав під псевдонімом О. Генрі), Карл Маркс, Генріх Шліманн (відомий тим, що виявив руїни Трої), Френк Робінсон (той самий, що вигадав логотип, мабуть, відомий кожній людині, адже мова йде про напій Coca-Cola);

– бухгалтери потрапили в список найбільш високооплачуваних професій у США. За даними Forbes, – рівень заробітків бухгалтера в штатах відповідає 25 місцю в рейтингу найбільш високооплачуваних професій, – з річною заробітною платою в $ 106,2 тисячі;

– помилка бухгалтерії Міністерства освіти штату Нью-Йорк привела до того, що сума, призначена на розвиток міського шкільного транспорту, збільшилася в два рази. Виявилось, що в одному із слів через неувагу бухгалтера з’явилася зайва буква, і бухгалтерська програма не змогла розпізнати її. Ця помилка була виявлена в ході аудиторської перевірки в червні 2006 року, вона привела до того, що на транспорт було витрачено 2,8 мільйонів доларів замість запланованих 1,4 мільйонів.

І ще трохи насамкінець…

   Відомий жарт, що «бухгалтер» — це «діагноз». Деякі люди цієї професії настільки вживаються в свій діловий образ, що навіть переносять в’їдливість і «любов» до цифр в особисте життя. У бухгалтерів заведено все робити чітко і правильно, тому що-небудь екстремальне і нове викликає у них страх і дуже насторожує. З часом декотрі представники цієї професії перетворюються на страшних зануд. В цьому сенсі є повчальною історією Акакія Акакійовича Башмачкина (героя повісті Н.В. Гоголя «Шинель»), чий світ складався лише з букв і ком.

    Отже, гарного, чемного та порядного Вам бухгалтера!

 

 Ваша Компанія «Вікторія» 

Друзі! Якщо для Вас був корисним зміст завантаженого документу, публікації, - достатньою формою Вашої подяки буде Ваше вподобання нашої сторінки у мережі FaceBook. Дякуємо Вам!

 • Facebook
 • Twitter
 • Add to favorites
 • blogmarks
 • email
 • В закладки Google
 • LinkedIn
 • Live
 • LiveJournal
 • MySpace
 • PDF
 • Print
 • RSS
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Одноклассники