image_pdfimage_print

Пропонуємо до уваги узагальнену таблицю для порівняння умов чинної спрощеної системи, з запропонованими змінами до Податкового кодексу – з 1 січня 2012 року (про позитив і негатив говорилось також в попередній статті)

Узагальнююча порівняльна таблиця щодо спрощеної системи оподаткування для фізичних осіб-підприємців

 

Відповідно до указу Президента№746/99 від 28.06.1999р. Розподілу не було. Відповідно до Закону Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 04.11.2011р. №4014-IV. Платники єдиного податку будуть поділятись на 4 групи четверта група виключно для юридичних осіб!
1 група 2 група 3 група
Граничний обсяг доходу за рік 500000,00грн. 150000,00грн. 1000000,00грн. 3000000,00грн.
Можливість використання найманих працівників Не більше 10 осіб включаючи членів сімей. Не можуть використовувати. Не більше 10 осіб одночасно. Не більше 20 осіб одночасно.
Податковий звітній період Календарний квартал. Календарний рік. Календарний квартал. Календарний квартал.
Строки подання декларацій(звітів) До 5 числа місяця наступним за звітнім періодом. 60 календарних днів, наступних за звітним періодом. 40 календарних днів, наступних за звітним періодом. 40 календарних днів, наступних за звітним періодом.
Ставки єдиного податку Від 20,00грн. до 200,00грн. Від 1% до 10% розміру мінімальної заробітної плати. Від 2% до 20% розміру мінімальної заробітної плати. Для платників ПДВ 3% від доходу.Для не платників ПДВ 5% від доходу.
Порядок та строки сплати єдиного податку Авансом на перед щомісяця не пізніше 20 числа поточного місяця за наступний місяць. Авансові внески не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Можна сплатити авансом за весь рік Авансові внески не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Можна сплатити авансом за весь рік Протягом десяти календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
Види діяльності Будь які види, окрім заборонених для спрощеної системи. – роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках.
та/або
– господарська діяльність з надання побутових послуг населенню.
– надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню.
– виробництво та/або продаж товарів.
– діяльність у сфері ресторанного господарства.
Будь які види, окрім заборонених для спрощеної системи.
Право на свідоцтво платника ПДВ Не мають права. Не мають права. Не мають права. Мають право у разі обрання ставки 3% та якщо відповідають критеріям п.181.1 ПКУ.
Віднесення витрат до складу валових для платників податку на прибуток Не відносяться. Умовно дозволено. Умовно дозволено. Дозволено.
Ведення обліку Книга обліку доходів та витрат по формі №10 затверджена додатком 10 інструкції №2 про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю.  Книга обліку доходів, яка затверджується Міністерством Фінансів Книга обліку доходів, яка затверджується Міністерством Фінансів Для неплатників ПДВ – книга обліку доходів, яка затверджується Міністерством фінансів.
Для платників ПДВ – облік доходів та витрат за формою та в порядку, встановленому Міністерством фінансів.
Порядок розрахунків Будь-яка форма розрахунку Готівковий та/або безготівковий. Готівковий та/або безготівковий. Готівковий та/або безготівковий.
Застосування РРО Не застосовують. Не застосовують. Не застосовують. Не застосовують.

Друзі! Якщо для Вас був корисним зміст завантаженого документу, публікації, - достатньою формою Вашої подяки буде Ваше вподобання нашої сторінки у мережі FaceBook. Дякуємо Вам!

 • Facebook
 • Twitter
 • Add to favorites
 • blogmarks
 • email
 • В закладки Google
 • LinkedIn
 • Live
 • LiveJournal
 • MySpace
 • PDF
 • Print
 • RSS
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Одноклассники