Press "Enter" to skip to content

«Білі плями» в законодавстві про реєстрацію суб’єктів господарювання

image_pdfimage_print

   Згідно положень Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» (далі – Закону) передбачена  можливість подання документів державному реєстратору поштовим зв’язком.

   В той же час, Законом не встановлено часу, на протязі якого посадові особи Державної реєстраційної служби повинні прибути для отримання поштового відправлення (належно оформленого, що містить пакет документів для реєстрації) безпосередньо до відділення зв’язку та отримати таке надіслане поштове відправлення.

   Виникає запитання: чи може Державний реєстратор (особа, уповноважена для отримання поштових відправлень з реєстраційної служби) не приходити для отримання поштових відправлень від заявників до відділення зв’язку, тобто ігнорувати наявність (надходження) поштового відправлення? Чи законно, якщо Державний реєстратор  прийде для отримання відповідного поштового відправлення через тиждень (місяць, рік) з дати отримання ним повідомлення про надходження такого відправлення  до відділення поштового зв’язку?

   Для отримання відповіді на ці запитання Компанією «Вікторія» ініційовано запит до Державної реєстраційної служби України.

 З отриманої відповіді зрозуміло, що нормативних строків для прибуття державного реєстратора (уповноваженої для отримання пошти особи з реєстраційної служби) до відділення зв’язку для отримання поштового відправлення не встановлено.  А отже – відправляти документи в реєстраційну службу поштою – ризиковано.

   Ще одна «біла пляма» в реєстраційному законодавстві.

   Відсканована відповідь Державної реєстраційної служби – нижче.

 Відповід реєстраційної служби

Департамент юридичних та

корпоративних послуг

Компанії «Вікторія»

© Група Компаній Вікторія™, 2012-2021
компанія "вікторія" інформує: