Press "Enter" to skip to content

Заява на спрощену поштою ТА визначення місця діяльності, коли воно не визначене

image_pdfimage_print

   В цій публікації розглянемо окремі питання подання заяви на спрощену систему оподаткування ФОП:
1) що є датою подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у разі відправлення такої заяви поштою;
2) яке місце діяльності вказувати в заяві, якщо діяльність ФОП носить роз’їзних характер.
  Важливість відповіді на перше та друге питання зумовлено певною неоднозначністю податкового законодавства. Працівники ж фіскальних служб на місцях трактують обов’язки платників податків кожен по-своєму.

 Обслуговування підприємця. Бухгалтерський облік  Так, Податковий кодекс передбачає, що для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву. Заява, зокрема, надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.
   У такому випадку якою буде вважатись дата подання заяви до фіскальної служби: дата поштового відправлення (згідно поштового штемпелю) чи дата фактичного отримання такої заяви органом фіскальної служби?
  У листі від 28.03.2016р. №3185/3/99-99-17-02-02-14, за підписом голови ДФС Насірова Р.М., відповідь однозначна та на користь платників податків: «…при надсиланні заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування поштою з повідомлення про вручення та з описом вкладення датою подання заяви вважається дата відправлення, яка відбивається на повідомленні про врученні та на описі».

   Щодо другого питання, то воно виникло з практичного використання п. 298.3 ПКУ. Так, Податковий кодекс передбачає, що для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву. Заява повинна містити, зокрема, інформацію про місце провадження господарської діяльності.

   Чи можна зазначити в заяві місце здійснення діяльності як «Територія України», якщо підприємець здійснює діяльність по всій території України?

   До прикладу – характер діяльності підприємця – надання юридичних послуг, що передбачає відрядження (виїзди) для претензійно-судового супроводу замовників в т.ч. в судах першої, апеляційної та касаційної інстанції (в різних містах та регіонах України); представництва перед третіми особами за адресами, котрі завчасно визначити не можна (місцезнаходження органів влади та управління, інших юридичних та фізичних осіб) тощо.
  У тому ж листі від 28.03.2016р. №3185/3/99-99-17-02-02-14 позиція ДФС дещо дивна: «…платник єдиного податку в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зобов’язаний зазначити адресу, за якою здійснює діяльність, зокрема адресу до якого звертаються замовники».
   Очевидно, що ДФС у відповіді абстрагувались від конкретного запитання і надали власне розуміння місця здійснення діяльності. На жаль, така відповідь не дає зрозуміти, якщо підприємець здійснює діяльність без офісу.

   Лист ДФСУ від 28.03.2016р. №3185/3/99-99-17-02-02-14 подаємо нижче за посиланням.

Клікнути, щоб відкрити лист ДФСУ від 28.03.2016р. №3185/3/99-99-17-02-02-14

Лист ДФСУ Відповідь ДФС УКр.0001(3)

Компанія «Вікторія»

© Група Компаній Вікторія, 2012-2020
компанія "вікторія" інформує: