Press "Enter" to skip to content

Чи застосовуються штрафи за порушення в сфері РРО на час воєнного стану? Не все однозначно

image_pdfimage_print

Законом від 15 березня 2022 року № 2120-IX, що набрав чинності з 17.03.2022, створено правову колізію у законодавстві в частині відповідальності за порушення вимог у сфері РРО.

Йдеться про ось цю частину Закону:

“69.2.

У разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок, передбачених цим підпунктом, до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за якими покладено на контролюючі органи, а вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), у такому випадку не застосовуються, у тому числі положення підпункту 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 цього Кодексу”;

         На перший погляд, даною нормою скасовано мораторій на застосування штрафних санкцій в т.ч. і щодо застосування РРО. Саме такої позиції дотримуються податківці при проведенні перевірок після 17.03.2022.

        Проте, цим же Законом внесено зміни до  п. 12 розділу II “Прикінцеві положення” Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, за якими абзац набув вигляду:

 “12. Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог цього Закону не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.”

 

     Таким чином, все ж з 17.03.2022 санкції за порушення вимог Закону про РРО не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.

             А що ж буде після припинення або скасування воєнного стану на території України? Чи будуть застосовувати штрафні санкції по виявлених порушеннях, вчинених в період дії воєнного стану?

           Очевидно, що за чинним законодавством на сьогодні, після  припинення або скасування воєнного стану податківці не будуть позбавлені права на здійснення фактичних перевірок і не будуть обмежені у застосуванні штрафних санкцій за порушення, допущення під час воєнного стану. У такому вигляді це є прогалиною у Законі, внаслідок чого бізнес не позбувається відповідальності, а лише отримує відтермінування такої відповідальності на період воєнного стану.

 

Компанія Вікторія

 

У разі, якщо у вас виникла необхідність адвокатського захисту від протиправних дій державних (зокрема податкових) органів, звертайтесь за електронною адресою юридичного партнера Компанії Вікторія – АО «Західна Правозахисна Група» – office@vg.ua або через форму швидкого звернення (натисніть кнопку нижче)  

ЗАМОВИТИ ON-LINE

i35015

Зверніть увагу, додатково Ви зможете замовити за акційними знижками:

 

 

© Група Компаній Вікторія™, 2012-2021
компанія "вікторія" інформує: