Press "Enter" to skip to content

Функціонування ринку: хто відповідає за реєстрацію та яким чином організувати діяльність

image_pdfimage_print

   Як відомо, Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України 28.07.2004р. видано Наказ N 281 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо базових моделей ринків з продажу продовольчих та непродовольчих товарів».
    У відповідності до згаданого наказу дано наступне визначення «Ринок – суб’єкт господарювання,  створений на  відведеній  за рішенням  місцевого  органу  виконавчої  влади чи органу місцевого самоврядування земельній ділянці і зареєстрований в  установленому Порядку…».
   У зв’язку з цим виникає запитання – яким порядком встановлено порядок реєстрації ринків в Україні?
   Міністерство  економічного розвитку і торгівлі України плутається у роз’ясненні власного же наказу. Хоча основні тези, які вдається розпізнати з умовиводів укладачів роз’яснення зводяться до наступного:

1.    Правила для функціонування ринків установлюються місцевими органами самоврядування;
2.    Законодавством не встановлено окремої процедури для реєстрації ринку, оскільки ринок – це місце торгівлі, організоване суб’єктом господарювання для здійснення торгівельної діяльності підприємців. В статуті господарюючого суб’єкта, котрий організував ринку, повинні бути відповідні види діяльності, –  надання послуг та створення для продавців та покупців належних умов у процесі купівлі-продажу товарів за цінами, що складаються залежно від попиту і пропозицій.

Відповідь без номеру та без дати подається нижче.
Порядок функцыонування ринків

Сторінка 2 Роз'яснення

Департамент юридичних та корпоративних послуг
Компанії «Вікторія»

© Група Компаній Вікторія, 2012-2020
компанія "вікторія" інформує: