Press "Enter" to skip to content

Поворотна безвідсоткова фінансова допомога: виправлення помилки та відповідальність

image_pdfimage_print

   Відображення поворотної безвідсоткової фінансової допомоги (ПБФД) у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку, має свої особливості. 

   В основному, ПБФД надходить підприємству від власних засновників. Цим обумовлені перші загальні запитання щодо відображення сум допомоги в податковому та бухгалтерському обліку.

    Нижче подаємо роз’яснення Державної фіскальної служби України (лист від 16.10.2014 №2359/Д/99-99-17-02-01-14)  щодо питань:

 

  1. Чи потрібно відображати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу, яку підприємство надало засновнику у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, якщо вона була повернута в строк, передбачений чинним законодавством?
  2. У разі, якщо вказану вище поворотну допомогу необхідно відображати у звіті форми 1 ДФ, то яку відповідальність тягне за собою невідображення поворотної безвідсоткової фінансової допомоги у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, якщо вона була повернута в строк, передбачений чинним законодавством?

 Роз'яснення ДФСУ, лист, сторінка 1

 Роз'яснення ДФСУ, лист, сторінка 2

 

Департамент бухгалтерського аутсорсингу

Компанія «Вікторія»

© Група Компаній Вікторія™, 2012-2021
компанія "вікторія" інформує: