Press "Enter" to skip to content

Законодавство про працю та судова практика в справах про адмінправопорушення

image_pdfimage_print

   Перевірка державної інспекції з питань праці – неординарна подія для господарюючого суб’єкта. Саме через широкі права та потенційний «каральний інструментарій» цього державного органу у багатьох представників бізнесу почуте «перевірка інспекції з праці» викликає броунівський рух мурашок по тілу. Одночасно, відступає в глибокий тил впевненість, що бухгалтерська й кадрова служба належним чином справились з своїми функціональними обов’язками.  

   Проте, Компанія «Вікторія» в черговий раз захистила інтереси клієнта.

   Що ж до суті приписуваних порушень, то зупинимось на кількох позиціях.

  1. Представник інспекції праці в акті наполягав, що відсутність в Колективному договорі розділу «контроль за виконанням колективного договору» само по собі є умовою, що «погіршує порівняно з чинним законодавством і угодами становище працівників».

 

   В той же час, згідно ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 1 липня 1993 року N 3356-XII положення про контроль за виконанням колективного договору не визначено, як обов’язкові.

 

  1. Інспектор також вважав істотним проступком те, що в Колективному договорі не вказані числа виплати авансу та заробітної плати.

 

   При цьому, строки та розміри виплати заробітної плати підприємством порушені не були. Крім того, від органу, що був уповноваженим та здійснював реєстрацію Колективного договору, зауважень щодо умов колективного договору не було. Підприємством дотримано в цій частині вимог Закону України «Про оплату праці». Більше того, Колективний договір – угода, укладена двома відповідними зацікавленими сторонами, а тому накладати адміністративне стягнення на одну з сторін – само по собі абсурдно.

 

   Фотокопію Постанови у справі про адміністративне правопорушення подаємо нижче.

Фотокопія Постанови суду 

Постанова в адмін.справі Крім того, принагідно нагадуємо, що до 31 грудня 2014 року діє заборона на перевірки контролюючими органами.

 

Департамент бухгалтерського аутсорсингу

Компанії «Вікторія»

© Група Компаній Вікторія™, 2012-2021
компанія "вікторія" інформує: