Press "Enter" to skip to content

Зразок Наказу та Направлення на проведення фактичної перевірки

image_pdfimage_print

   Як виглядають реальні Наказ та Направлення на проведення фактичної перевірки?

    Нижче публікуємо фотокопії.

   Окремо відзначимо, що згідно п. пункту 81.1 статті 81 Податкового кодексу України непред’явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред’явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

Що не так з нижченаведеними документами? Основні зауваження:

  1. Невідповідність переліку питань, що підлягають перевірці (в Направленні є питання перевірки оформлення трудових відносин, а в Наказі вже немає);
  2. У Наказі на проведення перевірки одним із питань, що підлягає перевірці, є перевірка дотримання платником «інших законодавчих актів». Однак, таке формулювання є протиправним. Це є порушенням пп. 20.1.43. ст. 20 ПКУ, оскільки податкові органи мають право проводити у визначеному законодавством порядку перевірку показників, пов’язаних виконанням законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено саме на контролюючі органи, а не усіх «інших законодавчих актів».
  3. Слід врахувати також практику ВС КАС. Так, у постановах Верховного Суду, а саме –  від 12.10.2021 у справі № 120/5729/20-а, від 28.10.2021 у справі № 520/10214/2020, від 02.12.2021 у справі № 120/3918/20-а касаційною інстанцією зроблені висновки, що для належного призначення перевірки контролюючому органу необхідно 1) отримати в установленому порядку інформацію про порушення вимог законодавства; 2) послатися в наказі про призначення перевірки на конкретні фактичні порушення.

 

 

Компанія Вікторія

У разі, якщо у вас виникла необхідність адвокатського захисту від протиправних дій/вимог контрагентів, звертайтесь за електронною адресою юридичного партнера Компанії Вікторія – АО «Західна Правозахисна Група» – office@vg.ua або через форму швидкого звернення (натисніть кнопку нижче)  

ЗАМОВИТИ ON-LINE

i35015

Зверніть увагу, додатково Ви зможете замовити за акційними знижками:

 

 

© Група Компаній Вікторія™, 2012-2021
компанія "вікторія" інформує: