Press "Enter" to skip to content

Торгівля електронними сигаретами на спрощеній системі оподаткування

image_pdfimage_print

    Питання ліцензування торгівлі електронними сигаретами, люльками, електронними кальянами обговорюється бізнес-спільнотою вже дуже давно. Це пов’язано також з тим, що позиція податкового органу з даного питання не визначалась стійкістю: на місцях податківці переконували у необхідності придбання ліцензії та, як наслідок, про відсутність підстав здійснювати цю діяльність на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності.

    Зазначимо, що за загальним визначенням електронна сигарета — портативний електричний продукт, який включає в себе послідовно з’єднані картридж з рідиною, дозатор-розпилювач (випарник) і акумулятор та використовується як персональний інгалятор для випаровування рідкого розчину в аерозольний туман, що імітує акт куріння тютюну. Пара має такий же зовнішній вигляд, як тютюновий дим. Електронні продукти для парування імітують форму і функцію звичайних сигарет, а також виготовляються у вигляді електронних люльок та кальянів.

     Саме тому Компанія «Вікторія» ініціювала запит до Міністерства доходів і зборів, в якому поставлено наступні запитання:

1)      чи підлягає ліцензуванню оптова та роздрібна торгівля електронними сигаретами, люльками, електронними кальянами?

2)      чи має право підприємець платник єдиного податку ІІ групи спрощеної системи оподаткування здійснювати діяльність в сфері торгівлі електронними сигаретами, люльками, електронними кальянами?

Відзначимо, що центральним податковим відомством надано досить однозначну відповідь: така діяльність не ліцензується, заборони для її здійснення на ІІ групі спрощеної системи оподаткування немає:

 

Лист Міндоходів Лист Міндоходів

Компанія «Вікторія»

компанія "вікторія" інформує: